NIESAMOWITA LEKCJA PRZYRODY U PRZEDSZKOLAKÓW Z GNIAZDA – „WALABIA – ŻYWA EDUKACJA”

4 czerwca 2024 r. grupy przedszkolne uczestniczyły w niesamowitej lekcji przyrody. Firma „ Walabia – żywa edukacja” przeprowadziła dla przedszkolaków zajęcia warsztatowe na temat ssaków.

Dzieci chętnie wysłuchały pogadanki o zachowaniach zwierząt i ich potrzebach środowiskowych. Dowiedziały się  m.in ciekawostek – dlaczego królik ma duże uszy, czy jeż nosi jabłka na kolcach, a także czy świnki morskie potrzebują przyjaciela.

Razem z gośćmi do szkoły przyjechały zwierzęta: jeż pigmejski, świnka morska, królik, koszatniczka oraz kangur. Dzięki temu spotkanie nie było zwyczajnym wykładem – dzieci mogły pogłaskać zwierzęta oraz zapozować z nimi do zdjęć.

Bez wątpienia były to jedne z bardziej fascynujących warsztatów, w których udział brały przedszkolaki.