OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PRAW DZIECKA U KRASNALI I STOKROTEK

19 listopada Krasnale i Stokrotki obchodziły Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym dniu wszystkie przedszkolaki oraz panie były ubrane na niebiesko na znak jedności z dziećmi na całym świecie. Była to doskonała okazja do realizacji ciekawych i rozwijających zajęć uzupełniających wiedzę dzieci na temat praw najmłodszych obywateli. Przeprowadzone zajęcia dydaktyczne zakończyliśmy wykonaniem plakatu pt. „PRAWO DO MIŁOŚCI”. Dzieci dzieliły się swoimi własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu oraz mówiły o tym, co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Dzieci wiedzą już, że mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i poznawania otaczającego nas świata. Taki dzień jest także okazją do tego, abyśmy My dorośli nigdy o tym nie zapominali.