PIERWSZOKLASIŚCI ODWIEDZILI BIBLIOTEKĘ SZKOLNĄ W RAMACH KAMPANII CZYTELNICZEJ „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

Maj jest miesiącem poświęconym książce i czytelnictwu. Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyły się spotkania z uczniami klas pierwszych. Pierwszoklasistom zostały przekazane wyprawki otrzymane w ramach Kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

 W skład wyprawki wchodzą:

    • książka „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Emilii Dziubak
    • broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” – poradnik dla rodziców i opiekunów podpowiadający, jak wspierać dziecko w nauce czytania i wykorzystywać moc płynącą z książek.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” została przygotowana z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. 

 

Pakiety otrzymaliśmy z Instytutu Książki, który jest jest narodową instytucją kultury. Został powołany przez Ministra Kultury do promocji polskiej literatury na świecie oraz popularyzacji książek i czytelnictwa w kraju.