POWITANIE JESIENI, CZYLI JAK W GNIEŹDZIE OBCHODZONO DZIEŃ SPADAJĄCEGO LIŚCIA

Jaskółki 

W Pierwszy Dzień Jesieni grupę „Jaskółek” odwiedził zapowiedziany dzień wcześniej Gość – Pani Jesień. Jednak dzieci nie dały się nabrać i od razu wiedziały, że pod kapeluszem z liści skryła się ich Pani. Razem podczas rozmów zastanawiały się, co w niedługim czasie zmieni się w krajobrazie, a w koszu przyniesionym tego dnia przez Panią Jesień szukali jesiennych smakowitości, które – jak się okazało – często goszczą w menu dzieci.

Kukułki

Kukułki z okazji powitania Jesieni, poszukiwały Pani Jesieni w terenie, rozwiązując jesienne zagadki. Tego dnia wykonały także jeże z darów jesieni. 

Sikorki

Dzisiejszy Dzień Spadającego Liścia przywitał nas pięknym jesiennym słońcem, sala Sikorek zaprosiła dzieci jesiennymi akcentami. Sikorki z okazji powitania Jesieni wykonały „Taniec z listkiem” w przygotowanych przez siebie pelerynach.  Przedszkolaki potrafią też wskazać i nazwać cechy charakterystyczne dla jesieni. W tym dniu pogoda dopisała, więc na dzieci czekała przygotowana przez Panie zabawa na dworze w „Podchody”. Zarówno Sikorki, jak i Jaskółki bawiły się wyśmienicie.

Skowronki 

Dzień Spadającego Liścia Skowronki rozpoczęły od poznania darów jesieni, takich jak: kasztany, dynie, żołędzie, kolorowe liście czy szyszki. Następnie wybrały się na spacer po okolicy w poszukiwaniu pierwszych oznak jesieni. Skowronki miały okazję samodzielnie znaleźć dwie szyszki, mnóstwo kolorowych liści, a także zobaczyć rosnącą jarzębinę. Po powrocie do przedszkola, wykorzystując zebrane rekwizyty, dzieci wykonały pięknie i kolorowe prace plastyczne.

Sowy 

23.09.22r. grupa Sów powitała jesień. Pogoda w tym dniu dopisała, więc wybraliśmy się na spacer wokół przedszkola, szukając pierwszych oznak jesieni. Każdy z nas dostrzegł liście, które powoli zmieniają swój kolor. Zgodnie stwierdziliśmy, że jesień to najbardziej kolorowa pora roku.