PRZEDŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA W GNIEŹDZIE

Jaskółki i Kukułki

Przygotowania do Świąt to zawsze cudowny czas, a w grupie Jaskółek i Kukułek był również pracowity. Dzieci  dekorowały pierniczki, ubierały choinkę, malowały bombki oraz przygotowały Jasełka dla najbliższych.

Sikorki

Dla wielu z nas okres przedświąteczny jest najbardziej wyczekanym czasem. To właśnie wtedy zaczyna się dziać magia. Rozpoczynają się przygotowania: wielkie sprzątanie, szykowanie ozdób, ubieranie choinki. W powietrzu unosi się zapach pierników i pomarańczy, a dzieci bardzo starają się nie podpaść Mikołajowi i Gwiazdorowi. 

I dla Sikorek czas ten wypełniony był wieloma aktywnościami. Dzieci przygotowały świąteczny występ, który zaprezentowały na warsztatach z Rodzicami. Wykonały piękne kartki bożonarodzeniowe, a także choinki z szyszek, które zamknęły w śnieżnych kulach. Sale udekorowały świątecznymi akcentami. 

Na warsztatach z ceramiki u pani Ani ulepiły piękne choineczki z gliny. 

W naszej sali zagościła również bardzo nietypowa choinka wykonana ręcznie przez jednego z rodziców. Przedszkolaki przystroiły ją samodzielnie wykonanymi przez siebie ozdobami.

Skowronki

Rzecz niesłychana! W grudniu w zerówce, zamiast Skowronków, spotkać można było Pracowite Elfy. Jak na najprawdziwszych pomocników Świętego Mikołaja przystało, dzieci miały ręce pełne roboty. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia przedszkolaki wzięły udział w warsztatach zdobienia bombek, ozdobiły salę świątecznymi akcentami, ubrały choinkę, stworzyły własnoręcznie 5-metrowy łańcuch choinkowy, zorganizowały jasełkowe przedstawienie dla rodziców, wykonały gipsowe bombki – prezenty dla rodziców, ale co najważniejsze… świetnie się przy tym bawiły! 

Sowy

Przygotowania do Świąt to zawsze cudowny czas, a w grupie Sów był również pracowity. Dzieci  dekorowały pierniczki, ubierały choinkę, malowały bombki oraz przygotowały występ dla Rodziców. Wspólnie zjedliśmy także świąteczny obiad. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również – co najważniejsze – wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. Grupa Sówek życzy wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku!

Wróbelki

Czas przedświąteczny był pracowity dla małych dzieci z grupy Wróbelki. Świąteczne ozdoby mogą być różne i o tym przekonały się dzieci trzyletnie. Uczestniczyły w warsztatach zdobienia szklanych bombek, malowały szyszki na szkolny świąteczny kiermasz, ozdabiały bombki z gipsu, a także ubierały choinkę w swojej sali.