PRZEDSZKOLAKI Z GNIAZDA POZNAŁY BLIŻEJ ZAWÓD GÓRNIKA

Jaskółki 

W Dzień Górnika grupę „Jaskółki” odwiedził prawdziwy Górnik. Dzięki temu mogliśmy dowiedzieć się znacznie więcej o jego pracy, zadać więcej ciekawych pytań i bezpośrednio uzyskać odpowiedzi. Dzieci chętnie słuchały opowieści i ciekawostek o zawodzie, a także zagadek. W ramach podziękowania wykonały pracę plastyczną.

Sikorki i Kukułki 

Z okazji Święta Górnika do przedszkola został zaproszony gość specjalny -Bohater śląskiej kopalni. 

Górnik  opowiedział o swojej pracy i związanych z nią trudach, jak również o przyjemnych aspektach, którymi bez wątpienia są obchody Barbórki. 

Przedszkolaki z grupy Sikorek i Kukułek dowiedziały się tego dnia: jak wygląda kopalnia, praca pod ziemią, co można otrzymać z wydobywanego węgla,

Poznały legendę o Skarbniku i Świętej Barbarze. 

Zajęcia wzbogacone były o ilustracje, rekwizyty takie jak: czako górnicze, hełm górniczy oraz prawdziwy węgiel. 

Dzieci wykonały z pomocą Pani makietę z wagonikami pełnymi czarnego złota. 

Panu Górnikowi dziękujemy za ciekawe spotkanie oraz życzymy tylu wjazdów, ile zjazdów. Szczęść Boże! 

Skowronki i Sowy

Z okazji “Barbórki” starszaki z grup Sowy i Skowronki przywitały Górnika – dzieci miały możliwość zdobycia aktualnej wiedzy o jego pracy, a także zobaczyć uroczysty strój, który Górnik zakłada na wyjątkowe okazje, takie jak jego święto czy odwiedziny w Przedszkolu. Przedszkolaki w ramach podziękowania wykonały dla Pana Górnika przepiękną laurkę oraz zaśpiewały piosenkę “Hej w kopalni praca wre”. 

Wróbelki

Z okazji górniczego święta najmłodsze dzieci zapoznały się z pracą górnika, słuchając opowiadania, spotkały się z Panem górnikiem oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych pt. “Górnik w kopalni”.