PRZEDSZKOLNE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA

Krasnale i Stokrotki 

Dnia 21 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Krasnale i Stokrotki także włączyły się w obchody tego wyjątkowego dnia, zakładając dwie różne, kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Zakładając kolorowe, niepasujące skarpetki, zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy, z którymi borykają się osoby z Zespołem Downa. Pokazujemy, że różni nas od nich tak niewiele, jeden niepasujący, dodatkowy chromosom, tak jak jedna niepasująca skarpetka. Jest to wyjątkowy dzień, który pozwala zwiększyć świadomość społeczną, uczy tolerancji, akceptacji i zrozumienia.

Pszczółki i Biedronki 

Pszczółki i Biedronki obchodziły bardzo ważny dzień, jakim jest Dzień Osób z Zespołem Downa, zwany także Dniem Kolorowej Skarpetki. Z tej okazji wszyscy w przedszkolu – każde dziecko i także panie – ubrali wesołe, kolorowe skarpetki nie do pary. Rozmawialiśmy o równości, przyjaźni i o tym, że mimo tego, że każdy z nas jest inny, każdy jest ważny i warty uwagi. Dzieci na koniec dnia wykonały wspólny plakat, w pracy nad którym każde dziecko miało swój udział. Mamy nadzieję, że każdy przedszkolak zapamięta ten dzień na długo.