PRZYZNANO NAM NAGRODĘ SPECJALNĄ W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE HISTORYCZNO-LITERACKIM „PRAWDA I KŁAMSTWO O KATYNIU”

Pani Jadwiga Wiśniewska, poseł do Parlamentu Europejskiego, zaprosiła  uczniów szkół podstawowych (kl. VI-VIII) oraz szkół ponadpodstawowych z województwa śląskiego do wzięcia udziału w trzynastej edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Prawda i kłamstwo o Katyniu”.

Zbrodnia Katyńska jest jedną z najboleśniejszych kart polskiej historii, którą przez lata próbowano wymazać z pamięci polskiego narodu. Zbrodnia dokonana na blisko 22 tysiącach polskich jeńców  na zawsze pozostanie niezabliźnioną raną. Zadaniem pokoleń polskich patriotów jest to, by prawda o Ofiarach nie została przemilczana.

W tym roku z całego województwa śląskiego napłynęło 220 prac, w tym 24 z ZSP nr 13 w Gliwicach, za co przyznano nam nagrodę specjalną. Autorami prac wysłanych z naszej szkoły (poezji, wspomnień, reportaży i rozpraw) byli uczniowie klas siódmych. Zostały one przygotowane pod kierunkiem pani Anny Kowalik i Elżbiety Borkowskiej.

Uroczysta gala wręczenia nagród miała miejsce 8 kwietnia w siedzibie Polskiego Radia w Katowicach. Opiekę nad uczestnikami konkursu sprawowały panie: Jadwiga Aleksandrowicz-Łodej i Elżbieta Borkowska.