RELACJA Z I STAROGLIWICKIEGO TURNIEJU SZACHOWEGO O PUCHAR IM. JADWIGI MARKOWEJ

W sobotę 22 kwietnia 2023 r. miłośnicy szachów, zarówno gracze, opiekunowie jak i organizatorzy postanowili spędzić wolny czas, oddając się emocjom związanym z królewską grą. W naszej szkole tego dnia odbył się I Starogliwicki Turniej Szachowy o puchar im. Jadwigi Markowej.

Zawodnicy, począwszy od tych najmłodszych z klasy pierwszej, przez starszych do najbardziej dojrzałych, stworzyli wspaniałą atmosferę sportowej rywalizacji i powiększyli swoje doświadczenie turniejowe. Zaopatrzeni dzięki uprzejmości głównego sędziego pana Jarosława Koceli  w profesjonalny sprzęt turniejowy podjęli emocjonującą walkę o każdy punkt. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodkim poczęstunkiem, a zdobywcy największej liczby punktów medalami. I tak:  zdobywcą I miejsca i pucharu im. Jadwigi Markowej został pan  Kamil Remiszewski, II miejsca pan Tomasz Zgodziński , a III miejsca uczeń klasy siódmej – Mateusz Nieszporek. Gratulacje należą się jednak wszystkim uczestnikom. Spotkanie stało się również okazją do przypomnienia życiorysu Jadwigi Markowej.