RELACJA Z WYCIECZKI DO KOPALNI GUIDO W ZABRZU

Dzień Górnika był okazją do zorganizowania wycieczki do Kopalni Guido w Zabrzu. Klasy 1b, 1c, 3c, 3d miały okazję uczestniczyć w tej edukacyjnej przygodzie. Uczniowie zaopatrzeni w ochronne kaski wyruszyli w podziemną wędrówkę autentyczną szolą górniczą aż 320 m w dół. Za sprawą opowieści przewodnika i multimedialnych efektów poznali pracę górników a także zagrożenia czyhające pod ziemią. Dzieci mogły zobaczyć i usłyszeć, jak pracują maszyny górnicze – to widoki i dźwięki, których nie da się zapomnieć. Część trasy górniczej uczniowie pokonali unosząc się kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią jedyną na świecie udostępnioną dla turystów kolejką podwieszaną. Ostatnim etapem wycieczki były zakupy w sklepiku z pamiątkami.