RELACJA Z WYCIECZKI KLAS 1B, 3C, 3D DO PRZYBYNOWA

12 października 2022 r. uczniowie z klas 1b, 3c i 3d wybrali się na „ Święto pieczonego ziemniaka”, jakie miało miejsce w zagrodzie edukacyjnej „Pod Skałką” w Przybynowie. Dzieci zobaczyły chatę wsi jurajskiej z XIX/XX, prezentację „Słów kilka o Panu Ziemniaku”, a w mini zoo poznały takie zwierzęta jak: lamy, osiołki, daniele, kuce, krowy szkockie, kozy, owce i inne. W ramach warsztatów plastycznych wykonywały ziemniaczane ludziki. Nie brakowało ciepłej herbaty, zupy i słodkich przekąsek, a na zakończenie każdy, kto tylko chciał, mógł degustować się pieczonymi ziemniaczkami. Na koniec czekała na nas „Ciuchcia jurajska”, którą jeździliśmy po okolicy, podziwiając lasy i okolice ubrane w jesienne barwy. Zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domów.