RELACJA Z WYJAZDU NA OBÓZ EUROWEEK

W dniach od 5 do 9 października 2021 r. ponad pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów z klas siódmych i ósmych uczestniczyła w obozie szkoleniowym EUROWEEK – SZKOŁA LIDERÓW, który odbywał się w malowniczym kurorcie w Kotlinie Kłodzkiej – w Dusznikach-Zdroju. Nasi uczniowie brali udział w różnych ciekawych aktywnościach – zajęciach prowadzonych w języku angielskim. Wiele zadań kształtowało umiejętność pracy w zespołach, grupach losowo dobieranych. Zajęcia prowadzili wolontariusze z Włoch, Portugalii, Paragwaju i Azerbejdżanu. Nasza młodzież miała okazję nie tylko doskonalić swe umiejętności komunikacyjne w języku angielskim, ale przede wszystkim poznać rówieśników z innej szkoły, nauczyć się z nimi współpracować, poznać tradycje innych narodów i kultur. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą mile wspominali ten wyjazd.

Warto wspomnieć, że w drodze do Dusznik-Zdroju obozowicze mieli okazję zwiedzić przepiękny pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, a także pospacerować po urokliwym przypałacowym parku.