SIKORKI DOBRZE ZNAJĄ NUMER ALARMOWY 112

Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego 112 i ostatnie zdarzenie, kiedy, to 6-latek uratował życie swojej mamie, dzwoniąc właśnie pod ten numer, to dobra okazja, by przypomnieć nawet najmłodszym przedszkolakom, jak ważna jest znajomość i umiejętność korzystania z tego numeru.

10 lutego dzieci z grupy Sikorek miały okazję przypomnieć sobie, jak należy zachować się w nagłych i niebezpiecznych sytuacjach. Wymyślały różne sytuacje niebezpieczne dla nich oraz ich najbliższych, w których to należy zadzwonić pod numer alarmowy 112. Uczyły się również, jak zgłaszać zdarzenie, co powiedzieć do osoby odbierającej telefon oraz jak zachować się. gdy komuś dzieje się krzywda. Sikorki dla utrwalenia numeru 112 namalowały go farbami oraz nauczyły się piosenki „112 Numer alarmowy”.