SKOWRONKI ŚWIĘTOWAŁY DZIEŃ KSIĄŻKI PRZEZ CAŁY TYDZIEŃ

23 kwietnia corocznie odbywa się Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Skowronki zdecydowały się jednak pójść krok dalej i świętowały cały tydzień! W tym czasie dzieci dowiedziały się, jak produkowane są książki, jakie są ich rodzaje, jak są zbudowane, a także jak się z nimi obchodzić. Skowronki wykonały samodzielnie książki z papieru, a także zakładki, które będą mogły służyć im przez lata. Ponadto w czwartek dzieci wybrały się na wycieczkę do szkolnej biblioteki, gdzie z dużym zainteresowaniem wysłuchały wykładu szkolnej bibliotekarki Pani Beaty Domańskiej. Dzieci poznały zasady wypożyczania książek, a także ich specjalne ułożenie na półkach. Za wzorowe zachowanie Skowronki otrzymały piękne zakładki do książek z pieskiem.