ŚLADAMI DAWNEGO MIESZKAŃCA GLIWIC – TADEUSZA RÓŻEWICZA

Klasa 7b pod opieką pani B. Domańskiej oraz pana A. Barwickiego wybrała się na wycieczkę upamiętniającą dawnego mieszkańca Gliwic – Tadeusza Różewicza – wybitnego poety i dramaturga, który przez prawie 20 lat mieszkał i tworzył w naszym mieście. 2021 rok został ogłoszony rokiem Tadeusza Różewicza na pamiątkę setnej rocznicy urodzin. W ramach wycieczki odwiedziliśmy Willę Caro, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej. Najpierw wysłuchaliśmy prezentacji o życiu i twórczości Różewicza, a następnie zwiedziliśmy stałą wystawę, którą przed laty podziwiał sam pisarz inspirujący się niektórymi dziełami malarskimi ze zbiorów gliwickiego muzeum. Następnie przeszliśmy na rynek, gdzie zapoznaliśmy się z plenerową wystawą poświęconą poecie. Na zakończenie przygody z Różewiczem (Honorowym Obywatelem Miasta Gliwice) uczestnicy wycieczki mogli przeczytać niezwykle celne i wciąż aktualne fragmenty pochodzące z twórczości pisarza umiejscowione na skwerze Doncaster.