STOŁÓWKA

1. Obiady wydawane są tylko uczniom Szkoły Podstawowej Nr 27 w Gliwicach po wypełnieniu i zwróceniu Deklaracji w stołówce szkolnej bądź sekretariacie.
  2. Zapisy na obiady prowadzone są tylko na początku każdego miesiąca.
  3. Korzystanie z obiadów w szkole jest odpłatne. Płatność dokonywana jest do 10. dnia każdego miesiąca przelewem na rachunek bankowy Millennium Bank  76 1160 2202 0000 0005 0855 4237, w tytule prosimy o wpisanie imienia i nazwiska dziecka oraz nazwę miesiąca, za który dokonywana jest wpłata. Wysokość opłaty publikowana jest na stronie internetowej.
  4. Nieobecności dziecka na obiadach prosimy zgłaszać najpóźniej do godziny 9:30 w dniu nieobecności na adres mailowy stolowkazsp13@gmail.com lub telefonicznie pod numerem 32 270 88 04. Tak zgłoszone nieobecności mogą zostać odjęte w opłatach w kolejnym miesiącu, czyli 3 nieobecności w wrześniu, to 3 obiady mniej do zapłaty w październiku.
  5. Rezygnację prosimy zgłaszać z tygodniowym wyprzedzeniem.
  6. Obiady wydawane są w godzinach 11:25 – 14:00.

Smacznie i zdrowo – to nasza dewiza. Głównym celem jest nie tylko przygotowanie posiłków dla uczniów szkoły podstawowej oraz przedszkolaków z GNIAZDA, ale przede wszystkim wzbudzanie zainteresowania nowymi smakami, budowania świadomości żywieniowej. Z tego właśnie powodu stawiamy na różnorodność potraw, a jadłospis nie powtarza się co trzy tygodnie. Jest on przygotowywany zgodnie z zasadami zdrowego żywienia oraz aktualnymi przepisami, rozporządzeniami rządowymi i unijnymi.

Nasza praca zaczyna się od wyboru dobrego produktu – warzyw z odległych zakątków Polski uprawianych z daleka od dużych metropolii, ryb sprowadzanych z czystych łowisk a także mięsa od lokalnego dostawcy. Pozostałe produkty są dostarczane przez znanych i cenionych producentów. Używamy tylko naturalnych przypraw, bez polepszaczy oraz soli. Soki podajemy 2 razy w tygodniu, są świeżo wyciskane, bez dodatku cukru, dostarczane do spożycia tego samego dnia. Nasi klienci, dzieci i młodzież decydują , czy potrawa znajdzie w przyszłym menu, czy też zostanie zmodyfikowana bądź odrzucona.

Stołówka przy Szkole Podstawowej Nr 27 funkcjonuje od 1991 roku. Jest nieustannie modernizowana – obecnie wyposażona w nowoczesne kotły, elektryczne patelnie, profesjonalne blaty i szafki polepsza komfort pracy oraz higienę i jakość przygotowywanych posiłków. W naszej pracy przestrzegamy zasad HACCAP