ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA, CZYLI DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPETEK W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 27

Krasnale i Stokrotki

Dnia 21 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Krasnale i Stokrotki także włączyły się w obchody tego wyjątkowego dnia, zakładając dwie różne, kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Zakładając kolorowe, niepasujące skarpetki, zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy, z którymi borykają się osoby z Zespołem Downa. Pokazujemy, że różni nas od nich tak niewiele, jeden niepasujący, dodatkowy chromosom, tak jak jedna niepasująca skarpetka. Jest to wyjątkowy dzień, który pozwala zwiększyć świadomość społeczną, uczy tolerancji, akceptacji i zrozumienia.

Pszczółki i Biedronki

Pierwszy dzień wiosny to również Dzień Kolorowej Skarpetki. W tym dniu wszystkie dzieci z grupy Pszczółek i Biedronek przyszły do przedszkola w skarpetkach nie do pary, na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Dzieci wysłuchały bajki o przygodach skarpetki Fredzi, ucząc się szacunku, empatii i tolerancji wobec innych. 

,, WSZYSCY JESTEŚMY RÓŻNI, LECZ TAK SAMO WAŻNI”. 

Był to dzień wyjątkowy, a dzieci w swoich niepasujących skarpetkach symbolizujących niedopasowane chromosomy wyraziły swoje wsparcie dla osób z Zespołem Downa oraz ich Rodzin.