ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Krasnale i Stokrotki

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasze przedszkolaki także zaangażowały się w to wyjątkowe święto, którego celem jest zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat problemów osób z tym zaburzeniem i ich rodzin. Krasnale i Stokrotki wspólnie z paniami, solidaryzując się z osobami ze spektrum autyzmu zaświeciły dla nich na niebiesko, okazując swoją akceptację i zrozumienie dla odmiennych możliwości i potrzeb osób z tym zaburzeniem.

Pszczółki

,,Każdy jest inny, lecz taki sam”- te słowa były mottem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który grupa Pszczółek obchodziła 4 kwietnia. Podczas zajęć dominował kolor niebieski, zgodnie z kampanią społeczną ,,Polska na niebiesko”. Dzieci zaśpiewały piosenkę ,,Każdy jest inny” oraz wysłuchały bajki pt. ,,Jaś i niebieskie motyle 🦋”. Uczyły się tolerancji, akceptacji i okazywania szacunku, gdyż każdy z nas jest wyjątkowy.