SZKOŁA PODSTAWOWA NR 27 DRUGĄ DRUŻYNĄ WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW!

10 maja 2022 r. w hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 w Gliwicach odbył się finał wojewódzki w piłce siatkowej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnego Związku Sportowego. W gliwickim finale zagrały drużyny z Jastrzębia Zdroju, Częstochowy, Skoczowa i Gliwic. Warto dodać, że siatkarska drużyna z SP 27 w Gliwicach jest jedną z trzech drużyn z naszego miasta reprezentujących Gliwice w finałach wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej (obok pływania dziewcząt i chłopców).

Po losowaniu utworzono pary półfinałowe. W pierwszym półfinale zagrały drużyny z Gliwic i Skoczowa. Mecz zakończył się zwycięstwem naszej szkoły 2:1, co dawało nam prawo grania o miejsca 1-2. W drugim meczu Jastrzębie pokonało Częstochowę 2:0. W meczu o 3-4 miejsce pomiędzy Skoczowem a Częstochową lepsi okazali się chłopcy ze Skoczowa, wygrywając 2:1. W ostatnim meczu, decydującym o pierwszym miejscu, lepszą okazała się drużyna z Jastrzębia, która pokonała nasza drużynę 2:0.

Ostatecznie drużyna z SP 27 w Gliwicach zajęła II miejsce. Należy podkreślić, że jest to jak dotąd najlepszy wynik w historii naszej szkoły, który osiągnęli chłopcy w szkolnych rozgrywkach w piłce siatkowej!

SP 27 w Gliwicach reprezentowali: Radosław Mazur, Piotr Waligóra, Kacper Foremnik, Paweł Wolski, Aleksander Franke, Jakub Chrostowski i Krzysztof Płoński.
Trenerem drużyny jest Jacek Dobranowski.
Gratulujemy tego historycznego sukcesu Naszej Drużynie i Trenerowi!

Warto jeszcze dodać, że w zwycięskiej drużynie z Jastrzębia znalazł się nasz były uczeń – Karol Świerkowicz. Rywalom również gratulujemy zwycięstwa!