SZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY DLA UCZNIÓW KLAS PIĄTYCH

14 czerwca 2022 w szkolnej auli odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny dla uczniów klas piątych. Drużyny reprezentujące poszczególne klasy musiały zmierzyć się z testem rozwiązywanym przy użyciu smartfonów (kahoot) sprawdzającym znajomość mitów omawianych w tym roku na lekcjach języka polskiego. Następnie przedstawiciele klas wykazywali się umiejętnością rozpoznawania bogów i postaci mitologicznych na podstawie ich atrybutów. Kolejna konkurencja sprawdzała znajomość związków frazeologicznych pochodzących z mitologii greckiej. Na zakończenie zaprezentowały się uczennice z klasy 5a, które ucharakteryzowały się na wybrane boginie.

Wyniki klasyfikacji konkursowej przedstawiają się następująco:

I miejsce – klasa 5a

II miejsce – klasa 5b

III miejsce – klasa 5c

Konkurs przygotowali i przeprowadzili nauczyciele języka polskiego.