Category

TAKIE CUDA POWSTAJĄ W NASZEJ PRACOWNI CERAMICZNEJ!

Nasza szkoła może się pochwalić prężnie działającą pracownią ceramiczną. Odbywają się w niej zajęcia pozalekcyjne dla dzieci najmłodszych z Oddziałów Przedszkolnych „Gniazdo” oraz Przedszkola Miejskiego nr 27, a także dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 27.

Przygotowanie pracy z ceramiki przebiega etapami. Najpierw trzeba przygotować glinę, rozwałkować ją, a następnie uformować pożądany kształt i go wstępnie ozdobić. Praca przez kilka dni się suszy, a następnie jest wypalana w specjalnym piecu. Kolejnym etapem jest pokrywanie pracy szkliwem, aby nadać jej połysk i uzyskać gładką powierzchnię. Tak przygotowana ozdoba znowu trafia do pieca i następuje jej powtórne wypalenie. W ten sposób powstają miniarcydzieła – każde niepowtarzalne. Dzieła są własnością swoich twórców i ostatecznie trafiają do ich domów. Przykładowe prace są eksponowane w podświetlonej gablocie przy wejściu do szkoły oraz zdobią wnętrza pracowni ceramicznej.

Zajęcia prowadzone przez naszych nauczycieli – panie: Annę Urbańską, Anettę Hadryś-Konopkę oraz Beatę Smugę cieszą się wielkim zainteresowaniem. Dzieci młodsze i starsze realizują się artystycznie i ćwiczą sprawność manualną.