TŁUSTY CZWARTEK W GNIEŹDZIE

Kukułki i Sikorki 

W Kukułkach Tłusty Czwartek przebiegał na sportowo. Wraz z grupą Sikorek Kukułki miały za zadanie przejście przez pączkowy tor przeszkód. Poznaliśmy również tradycje związane z Tłustym Czwartkiem i wiele zabaw z pączkiem w tle, który został zjedzony…na podwieczorek 🙂

Sowy 

W dniu 16.02.23 r. grupa Sów obchodziła Tłusty Czwartek. Z tej okazji dzieci poznały historię pączka oraz zwyczaj obchodzenia tego dnia. Przedszkolaki uczyły się rymowanek o pączku, a w ramach zajęć plastycznych każdy wykonał apetyczne pączki. Dzień ten był wypełniony nie tylko zabawą, ale była to również świetna okazja do przypomnienia i kultywowania tradycyjnych zwyczajów.

Skowronki

Tłusty Czwartek był w Skowronkach dniem bardzo słodkim. Wszystkie dzieci skosztowały słodkich pączków z cukrem pudrem oraz pysznym nadzieniem. Skowronki dowiedziały się, skąd wzięło się święto, jego nazwa, a także skąd tradycja jedzenia słodyczy. Dzieci wykonały przepiękne, kolorowo-brokatowe pączki, które osłodziły szkolny korytarz.