TŁUSTY CZWARTEK W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 27

Krasnale i Stokrotki

24 lutego od samego rana rozpoczęliśmy obchody Tłustego Czwartku. Krasnale i Stokrotki w tym dniu poznały tradycje i obrzędy związane z tym świętem. Odbyły się zabawy muzyczno-ruchowe, sensoryczne, taneczne oraz zabawy plastyczne. Przedszkolaki zamieniły się także w cukierników, przygotowując własne pączki z różaną marmoladą. Dzieci wałkowały ciasto i starannie wykrawały szklanką swoje pączki, na które wyciskały różaną marmoladę, a gdy pączki już się usmażyły wszystkie zostały zjedzone ze smakiem. Był to wyjątkowo smakowity dzień.

Pszczółki

Tłusty Czwartek w grupie Pszczółek obchodziliśmy 24 lutego. Były zabawy, konkursy i kolorowanki z pączkami. Dzieci same wykonały papierowe pączki. Nie mogło zabraknąć słodkości w tym dniu – przepyszne pączki upieczone przez panią kucharkę wszystkim bardzo smakowały.