U ŹRÓDEŁ OLSZYNKI

Uczniowie kl. 6b wybrali się 25 czerwca 2025 r. do źródeł strumyka Olszynka, który płynie wzdłuż całej ulicy Wiejskiej. To piękne i tajemnicze miejsce, dostępne tylko dla niewielu osób. Niegdyś, przed budową licznych studni głębinowych, woda mierzyła tu 3 metry głębokości, a była tak czysta, że – jak opowiadał nam pan Grzegorz Ziober – mieszkały w niej raki. Przez całe wieki mieszkańcy ówczesnej wsi przychodzili do źródełka w Wielki Piątek, by modlić się i przepraszać za grzechy. Wodę z Olszynki używano do pojenia bydła i w celach gospodarczych.