WALENTYNKI W GNIEŹDZIE

Sikorki 

Z okazji Dnia Zakochanych Sikoreczki wspólnie bawiły się w zabawy zręcznościowe: rzut do celu, zabawy balonem przy muzyce, a także utrwalały przeliczanie do ośmiu podczas wspólnych walentynkowych zajęć dydaktycznych.  Każde chętne dziecko mogło również wykonać walentynkę dla bliskiej jego sercu osobie. 

Skowronki 

14 lutego grupa Skowronków obchodziła Święto Zakochanych – dzieci obdarowywały się pięknymi, ręcznie robionymi walentynkami, okazując sympatię swoim kolegom i koleżankom, a także Pani, która otrzymała górę cudownych laurek. Dzieci, dzięki wsparciu rodziców, otrzymały słodkie walentynkowe lizaczki, które osłodziły im dzień po przedszkolu. Skowronki wykonały także walentynki dla rodziców w postaci pudełeczek z wyskakującym „Kocham Was!”.

Wróbelki

Ach te Walentynki! Dzieci 3-letnie poznały zwyczaje obchodów dnia zakochanych. Na zajęciach dzieci oglądały film edukacyjny przedstawiający legendę o Św. Walentym, który pochodził z Włoch, przeliczały i segregowały różnej wielkości serduszka, kolorowały słoik pełen miłości, udekorowały ścieżkę miłości, brały udział w zabawach ruchowych oraz częstowały się włoskimi ciastkami cantuccini.