WŁĄCZYLIŚMY SIĘ W OBCHODY 800-LECIA STARYCH GLIWIC – NASZEJ DZIELNICY

W piątek, 17 maja, obchodziliśmy święto Starych Gliwic, najstarszej dzielnicy miasta. Wydarzenie rozpoczęło się w szkolnej auli od obejrzenia prezentacji poświęconej przeszłości i teraźniejszości dzielnicy. O godz. 11 uroczystość przeniosła się do parku Szwajcaria, gdzie zasadzono pamiątkową lipę i odsłonięto szlakowskaz.

Dla licznych gości w części artystycznej zaprezentowały się szkolne zespoły: wokalny „Pauza” oraz taneczny „Niezabudki” z kl. 5c. Uczniowie kl. 3a przedstawili po śląsku bajkę o Czerwonym Kapturku oraz przykazania dla osób kochających Śląsk. Uczennice kl. 7a przeprowadziły konkurs z nagrodami – „Wirtualny spacer po Starych Gliwicach”. W piękne okoliczności przyrody wpisywały się ponadto wystawa historycznych map i fotografii oraz uczniowskie prace na konkurs plastyczny „Stare Gliwice dawniej i dziś”.

Obchody, zainspirowane przez pana Stanisława Kristmana z osiedlowego Klubu Seniora „As”, wparły m.in. ZSP nr 13, Rada Osiedla Stare Gliwice, Miejski Zakład Usług Komunalnych, Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach.

W rocznicowe obchody, oprócz uczniów, zaangażowali się nauczyciele i pracownicy naszej szkoły: Anna Garbala, Agnieszka Kasprzyk, Małgorzata Kopeć, Beata Smuga, Danuta Warmuz, Elżbieta Borkowska, Anna Płocica, Marta Lewandowska i Marek  Przybylski.