WSPANIAŁY WYSTĘP NASZYCH SIATKARZY I OGÓLNOPOLSKI SUKCES

Blisko tysiąc zawodniczek i zawodników zjechało do Gliwic na XXVII Finał Kinder Joy of Moving, wśród nich była chłopięca drużyna uczniów ZSP 13, która na co dzień trenuje w siatkarskiej klasie sportowej naszej szkoły i klubie Sikret. Nasi uczniowie: Radek Mazur, Karol Świerkowicz, Piotrek Waligóra i Kacper Foremnik dniach 26-28 sierpnia 2021, rozegrali na Turnieju 14 spotkań, większość z nich wygrywając. Morderczy pierwszy dzień, w którym każdy mecz był bardzo ważny, bo albo graliśmy o wejście do turnieju głównego, albo o awans do szesnastki turnieju, czy w końcu o awans do ósemki turnieju, dał nam bardzo w kość. Wielkie wyrazy uznania należą się chłopakom za to, że wytrzymali i w ostatnim 9. meczu premiowanym awansem do najlepszej ósemki nieznacznie ulegli. I choć zabrakło nam troszeczkę szczęścia, aby znaleźć się w najlepszej ósemce turnieju, to gdyby ktoś przed zawodami zaproponowałby nam „szesnastkę”, bralibyśmy w ciemno. Swój udział w Finałowym Turnieju Kinder Joy of Moving kończymy na bardzo wysokim jedenastym miejscu na 32 startujące drużyny. Bardzo dziękujemy zawodnikom za ich postawę, która jest godna naśladowania przez ich młodszych kolegów na co dzień trenujących w ZSP 13. Trenerem prowadzącym drużynę na XXVII Wielkim Finale Kinder Joy of Moving był Jacek Dobranowski.