WYCIECZKA KLAS 5A i 5C DO ZŁOTEGO STOKU I PACZKOWA

Sezon wycieczkowy trwa. Na zamieszczonych w poprzednich tygodniach fotografiach mogliśmy podziwiać uroki Zakopanego, Łodzi i województwa świętokrzyskiego, a uczniowie klasy 5a i 5c zapraszają na fotorelację z pobytu na granicy Gór Złotych i Przedgórza Paczkowskiego.
Tajemnice Złotego Stoku odkrywała przed nami pani Elżbieta, pełna pasji przewodniczka po kopalni złota. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądało wydobycie złota, przekonaliśmy się, jak ciężka jest sztabka, odkrywaliśmy labirynty kopalni podczas nocnej gry terenowej, uczyliśmy się strzelać z łuku i płukaliśmy złoto.
Drugi dzień wycieczki zaczęliśmy w „średniowiecznej osadzie”, gdzie mogliśmy się przekonać,  jak trudna jest praca przy użyciu dawnych narzędzi. Następnie po pysznym obiedzie wyruszyliśmy do Paczkowa, aby szukać skarbu w Muzeum Gazownictwa. Na trasie questu zapoznaliśmy się z historią powstawania gazu. Zobaczyliśmy linię technologiczną powstawania gazu miejskiego oraz urządzenia, które przed wielu laty były używane w gospodarstwach domowych i zakładach, a wszystkie do swego działania potrzebowały właśnie gazu. Dodatkowo pan przewodnik przybliżył nam historię Paczkowa zwanego z powodu zachowanych średniowiecznych murów polskim Carcassonne, a założonym w 1254 roku, czyli w tym samym roku co nasze Gliwice. Gorąco polecamy wizytę w Złotym Stoku i Paczkowie!