WYCIECZKA KLAS DRUGICH DO ZABYTKOWEJ KOPALNI „IGNACY” W RYBNIKU

Dnia 25 kwietnia 2025 r uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę do Zabytkowej Kopalni „Ignacy” w Rybniku. Celem wyjazdu było poznanie historii górnictwa oraz zapoznanie się z dawną pracą górników. Podczas zwiedzania dzieci mogły zobaczyć zabytkowe maszyny parowe, wejść do wieży ciśnień. Przewodnik w ciekawy sposób opowiadał o życiu i pracy w kopalni, wzbudzając duże zainteresowanie uczniów. Ze względu na deszczową pogodę uczniowie nie korzystali z placu zabaw, ale uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ramach programu SOWA (Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności). Wzięli udział w warsztatach konstrukcyjnych z klocków LEGO, podczas których rozwijali swoją kreatywność, logiczne myślenie i zdolności manualne, budując konstrukcje . Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła dzieciom wielu nowych doświadczeń oraz radości ze wspólnego odkrywania świata nauki i techniki.