WYCIECZKA SÓW I SKOWRONKÓW DO MUZEUM CHLEBA W RADZIONKOWIE

W środę 15 lutego grupy Sowy i Skowronki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Dzieci odbyły podróż w czasie, mogąc obejrzeć niezliczoną ilość starodawnych przyrządów, narzędzi i sprzętów, takich jak: pralka, żelazko, suszarka do włosów, kasa sklepowa, ceramika, aparat, gramofon, maszyna do pisania, komputer, odkurzacz, gofrownica, toster i wiele wiele innych. Przedszkolaki obejrzały film o chlebie, odwiedziły dawną klasę szkolną, gdzie miały możliwość usiąść w ławkach, obejrzeć dawne mundurki, kałamarz i plecaki, wyposażenie sali, a nawet pisać kredą na tabliczkach, będących dawniej zeszytami. Najmilej wspominanym przez dzieci punktem programu było samodzielne wykonanie warkoczy drożdżowych – przedszkolaki nauczyły się, jak samodzielnie zaplatać ciasto, a następnie gotowe wypieki zabrały ze sobą w drogę powrotną do domu.