III MIEJSCE NASZYCH REPREZENTANTÓW NA OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU MINISIATKÓWKI W KRAKOWIE

Piątek 22 marca 2024 r. uczniowie klas IV postanowili spędzić na Ogólnopolskim Wielkanocnym Turnieju Minisiatkówki w Krakowie. Do Krakowa zostały zaproszone drużyny, które są pretendentami do zdobycia tytułu Mistrza Polski w rozgrywkach Kinder+ Sport 2024. W kategorii „dwójek” wystąpiło 12 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy i rozegrały turniej eliminacyjny. Miał on za zadanie wyłonienie najlepszej czwórki Turnieju. Zawodnicy SP 27 znaleźli się w grupie ze Spartą Kraków, UKS 22 Kraków, UKS Jedynka Biecz i Radwan Ansport Gdów. Chłopaki w eliminacjach wygrywają 4 mecze, przegrywają tylko jeden, ze zwycięzcą turnieju Radwanem Ansport Gdów. Tym sposobem wywalczyli drugie miejsce w grupie i prawo zagrania o miejsca I-IV. W pierwszym meczu nieznacznie przegrywają z „Jedynką” UKS 22 Kraków 20:18 , natomiast w meczu o III miejsce z drużyną MKS Andrychów chłopaki zagrali koncert „na dwa świerszcze i wiatr w kominie” i rozbili andrychowską drużynę. Wróciliśmy do Gliwic z pucharem i medalami za III miejsce.

SP 27 reprezentowali: Filip Jankowiak (MVP drużyny), Błażej Siwek, Szymon Ziaja. Trener: Jacek Dobranowski.