KLASOWE WYJŚCIE NA LODOWISKO I DO MUZUEM GEOLOGII ZŁÓŻ NA POLITECHNICE ŚLĄSKIEJ

26 stycznia 2024 r. klasa 5b wraz z nauczycielami opiekunami wybrała się najpierw na ślizgawkę na lodowisku „Tafla”, a następnie na lekcję o skałach i minerałach, która została przeprowadzona w  siedzibie Muzeum Geologii Złóż im. Czesława Poborskiego na Politechnice Śląskiej.

Najpierw trochę aktywności fizycznej na lodzie, a potem dawka wiedzy o tym, jakie skarby w ziemi skrywa nasza planeta. Bardzo interesujące zajęcia, dostosowane do zainteresowań dzieci (odwołujące się do znanej i lubianej gry Minecraft). Okazuje się, że dzięki grze uczniowie bardzo dobrze odróżniali skały i minerały. Mogły też za pomocą latarek ze światłem UV obserwować minerały o właściwościach fluoroscencyjnych. Odnaleźliśmy również eksponaty odkryte podczas prac archeologicznych prowadzonych w naszej dzielnicy – Starych Gliwicach.