OD PRZEDSZKOLAKA DO ÓSMOKLASISTY – WSZYSCY GRALI W „NIEPODLEGŁĄ”

W dniach 8 i 9 listopada 2023 na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 (na boisku szkolnym i w zewnętrznym atrium) poszczególne oddziały przedszkolne i szkolne miały możliwość wzięcia udziału w ciekawej zabawie edukacyjnej z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości.

Trzy dwuosobowe drużyny z danej klasy musiały w jak najkrótszym czasie pokonać pola gry terenowej pt. „Niepodległa”, podczas której należało nie tylko mieć szczęście w rzutach kostką, ale przede wszystkim wykazać się wiedzą ogólną związaną z nasza Ojczyzną. Na trasie gry znajdowały się pola z pytaniami i zadaniami o tematyce patriotycznej. Dzieci i młodzież wykazywali się m.in znajomością: symboli i świąt narodowych, ojczystej geografii i przyrody, słynnych władców Polski, najważniejszych polskich zabytków, rodzimych legend czy przysłów, polskich noblistów, ojców niepodległości, krajów sąsiadujących z Polską, a także wiedzą o lokalnej ojczyźnie, czyli swoim mieście – Gliwicach.

To prawdziwa lekcja patriotyzmu ułożona w myśl oświeceniowej zasady „bawiąc, uczyć, ucząc, bawić”.