PĄCZKOWY ZAWRÓT GŁOWY W GNIEŹDZIE, CZYLI TŁUSTY CZWARTEK

Tłusty czwartek w naszym przedszkolu Gniazdo świętowaliśmy nie tylko na słodko, czyli tradycyjnym zjadaniem pączków, ale także kilkoma zabawami i innymi aktywnościami o pączkowej tematyce. Dzieci wykonywały słodkie prace plastyczne, które swoim wyglądem bardzo przypominały te prawdziwe pączki i niejeden łasuch mógłby się pomylić.

Obejrzały również w sali audiowizualnej film edukacyjny, który zabrał ich w fascynującą podróż w świat Tłustego Czwartku.

Razem z Karolkiem odkryli tajemnice tego radosnego święta, poznali historię pączków, faworków i innych smakołyków, które towarzyszą nam w tym wyjątkowym dniu.

Dowiedzieli się, jak przygotować pyszne pączki w domu i jakie składniki są potrzebne do ich wykonania. Poznali również historię pochodzenia pączków i faworków oraz zabawne legendy, które są z nimi związane.