SREBRNI CHŁOPCY Z SP 27 – WICEMISTRZOSTWO ŚLĄSKA DLA SIATKARSKIEJ DRUŻYNY

30 maja 2023 r. w Myszkowie odbył się finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży w siatkówce chłopców, w którym już kolejny raz wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 27. W finale obok naszej drużyny zagrały reprezentacje szkół z: Jastrzębia-Zdroju, Będzina i Tychów. W pierwszym meczu eliminacyjnym na parkiet wyszły drużyny z Jastrzębia i Tychów. Z wygranej cieszyli się Jastrzębianie, wygrywając 2:0. W drugim meczu Gliwice rozegrały mecz z Będzinem. Początek meczu to wiele błędów naszej drużyny. Stres robił swoje. Ale z punktu na punkt odzyskaliśmy kontrolę nad naszą grą i ostatecznie wygraliśmy seta 25:23. Drugi set to już bardzo dobra i pewna gra naszych zawodników. Wygraliśmy pewnie drugiego seta 25:12 i zameldowaliśmy się w meczu o złoto. Mecz z Jastrzębskim Węglem – pomimo podjętej walki – przegrywamy 2:0 i tym samym zdobywamy kolejny raz srebrny medal w siatkówce chłopców w rozgrywkach SZS Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Wicemistrzowie Śląska to: Miłosz Kopel, Kacper Siwek, Jakub Gwizdała, Jacek Burzak,  Wojtek Jędrasik, Mateusz Danik i Mateusz Kajanek. Trenerem chłopaków jest Jacek Dobranowski. Gratulujemy wspaniałego wyniku!