ŚWIATOWY DZIEŃ ŚNIEGU W GNIEŹDZIE

Zapraszamy do galerii zdjęć z obchodów Światowego Dnia Śniegu, obchodzonego w Gnieździe, który przypada zawsze na trzecią niedzielę stycznia. 

Początki historii Światowego Dnia Śniegu sięgają roku 2012. Wówczas w ramach kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej „Przyprowadźmy dzieci na śnieg” odbyły się jego pierwsze obchody. Ideą przyświecającą zorganizowaniu akcji była chęć zwiększenia zainteresowania sportami zimowymi zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.    

Światowy Dzień Śniegu okazał się wspaniałą inspiracją do różnych śnieżnych zabaw, nie tylko na dworze, ale również w salach przedszkolnych. 

Przeprowadzono ciekawe prezentację na temat sportów zimowych, rozmawiano z dziećmi o ich ulubionych aktywnościach związanych ze śniegiem. Dzieci zobaczyły, z czego można wykonać sztuczny śnieg i samodzielnie go zrobiły, wykonywały piękne zimowe prace plastyczne, brały udział w zabawach badawczych, oglądając śnieg przez lupę oraz bawiły się przy zimowych inscenizacjach muzycznych.