SZKOLNE OBCHODY EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW

Chociaż Europejski Dzień Języków przypada 26 września, w naszej szkole to święto uczciliśmy jeden dzień później. Ale obchody były naprawdę bogate w różnorodne atrakcje. Każda z klas 4-8 wylosowała jedno europejskie państwo i przygotowała plakat o danym kraju. Plakaty zdobią szkolne korytarze. Wielu uczniów przyszło do szkoły ubranych w stroje nawiązujące do barw czy symboli narodowych, część z nich miała na twarzach namalowane flagi danego państwa. Podczas lekcji języków obcych odbywał się quiz, klasy robiły sobie pamiątkowe zdjęcie w tzw. foto budce. Na przerwach było można usłyszeć muzykę z różnych zakątków Europy. Hitem okazała się degustacja przekąsek i smakołyków przygotowanych przez dzieci, rodziców oraz nauczycieli, które nawiązywały do tradycyjnych potraw danego państwa. Jadalnia, gdzie odbywała się degustacja, na przerwach po drugiej i trzeciej lekcji przeżywała oblężenie. Dzieci z klas młodszych przygotowały flagi państw europejskich oraz podstawowe wyrażenia w językach używanych na naszym kontynencie. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie i pomysłowo włączyli się w przygotowanie obchodów Europejskiego Dnia Języków.