ZAPROSZENIE DO MARSZU NORDIC WALKING Z NASZYMI WOLONTARIUSZAMI W RAMACH PROJEKTU „ONKOAKADEMIA W RUCHU”

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie pn. „OnkoAkademia w ruchu„, realizowanym przez Wolontariuszy naszej szkoły w ramach projektu Rok Szkolnej Aktywności Wolontariatu. Przemarsz z kijami odbędzie się 14 kwietnia br. w godz. 15:00 – 17:00 w Parku Chopina.
Technika nordic walking w kilku krokach:
  1. „Włóczenie” kijków – naturalny chód – tak jakby kijków nie było.
  2. Chwyt dwoma palcami za rękojeść.
  3. Docisk dłonią na paski (czujesz triceps – tył ramienia).
  4. Chwyt kijka z przodu i rozluźnienie chwytu za biodrem.
  5. Zwiększenie intensywności poprzez zwiększenie zakresu pracy rąk (z tego wynika dłuższy krok) – stopniowe przejście do techniki klasycznej.
  6. W technice klasycznej pamiętaj, aby łokieć zgiąć przy przenoszeniu ręki do tyłu i odepchnąć się z kijka na wyprostowanej ręce.

O tym pamiętaj:
  1. Ręce blisko tułowia w miarę wyprostowane (naturalny ruch).
  2. Dłoń z przodu do wysokości pępka.
  3. Tułów w naturalnej wyprostowanej pozycji.
  4. Stopę stawiaj od pięty poprzez zewnętrzną część stopy, odbicie z podstawy palucha.
  5. Kije dobieraj tak, aby kąt w łokciach wynosił ok. 90 stopni, gdy ustawisz kije pionowo przed sobą.