DZIEŃ GÓRNIKA U SIKOREK

Dnia 3 grudnia dzieci z grupy Sikorek świętowały Dzień Górnika, który przypada na 4 grudnia. Przedszkolaki dowiedziały się, jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią. Maluchy poznały wiele ciekawostek na temat górniczego stroju, usłyszały legendę o Skarbniku – dobrym duchu kopalni oraz dowiedziały się, dlaczego święto górników to Barbórka. Przedszkolaki poznały nowe pojęcia: Barbórka, górnik, kilof, czako, szyb itp. Wykonali również swoje pierwsze prace plastyczne, posługując się węglem do rysowania. Najwięcej entuzjazmu wzbudziło jednak oglądanie bryłek węgla przez dzieci. Mamy nadzieję, że nasze dzieci zrozumiały, jak ważna i trudna jest praca górnika w kopalni. Na zakończenie Sikorki zapozowały w czapkach górniczych, które dzieci z dumą prezentowały. Dzień Górnika upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Wszystkim Górnikom, Pracownikom kopalni i Ich Rodzinom życzymy dużo zdrowia, szczęścia oraz spokojnych i bezpiecznych dni.