DZIEŃ PIZZY

„Stokrotki” i „Krasnale”

9 lutego Krasnale i Stokrotki z przedszkola przy ul. Łabędzkiej obchodziły Międzynarodowy Dzień Pizzy. Tego dnia sala naszego przedszkola zamieniła się we włoską pizzerię. Dzieci smarowały sosem pomidorowym ciasto przygotowane przez panią kucharkę, nakładały ulubione składniki i posypywały serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Cały dzień upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Dzięki tej imprezie dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się, z którego kraju pochodzi oraz wspólnie stwierdziły, że własnoręcznie zrobiona pizza jest zdecydowanie najlepsza.

„Pszczółki”

Pizza jest jednym z najpopularniejszych dań na świecie, które lubią dzieci i dorośli. Dlatego Pszczółki również obchodziły 9 lutego Światowy Dzień Pizzy. Podczas zajęć dzieci poznały krótką historię pizzy, z jakiego kraju pochodzi i z jakich składników można ją zrobić. Obserwowały kolejne etapy przygotowania pizzy przez panią kucharkę. A potem już tylko rozchodził się po całym przedszkolu zapach z piekarnika w przedszkolnej kuchni. Nadszedł wreszcie moment, kiedy dzieci mogły skosztować pysznej pizzy. Mniam, mniam. Było fantastycznie i smacznie 🍕

„Biedronki”

9 lutego dzieci z grupy Biedronek obchodziły Dzień Pizzy. Tego dnia przedszkolaki poznały etapy powstawania pizzy oraz uczestniczyły w quizie wiedzy o pizzy. Na koniec dnia nastąpił najprzyjemniejszy moment, a mianowicie konsumpcja wcześniej prezentowanej pizzy. Dzieci były zachwycone.