III MIEJSCE W KONKURSIE „NOTUJĘ PO SWOJEMU”

17 stycznia 2024 r. uczennice klasy 7a – Urszula Florek oraz Kamila Golenia wzięły udział w II Międzyszkolnym konkursie dla szkół podstawowych pt. „Notuję po swojemu” i zajęły w nim III miejsce. Rywalizacja konkursowa polegała na stworzeniu notatki w ciekawej formie o postaciach, które zostały ustanowione przez Sejm i Senat RP patronami roku 2024. Wśród nich znalazły się takie osobistości jak: Marek Hłasko, Arcybiskup Antoni Baraniak, Romuald Traugutt, Wincenty Witos, Kazimierz Wierzyński, Melchior Wańkowicz, Rodzina Ulmów, Witold Gombrowicz, Czesław Miłosz, Władysław Zamoyski, Zygmunt Miłkowski czy Polscy Olimpijczycy. Uczniowie w czasie konkursu mogli korzystać z dostępnych źródeł wiedzy. Konkursowi – oprócz upamiętnienia znaczących Polaków – przyświecały również następujące cele:

    • popularyzacja graficznej formy notatki,
    • rozwijanie twórczego myślenia i ekspresji twórczej,
    • umiejętność pracy w grupie,
    • integracja środowisk szkolnych po okresie pandemicznym.

Ciesząc się z sukcesu naszych uczennic, gratulujemy im pięknego osiągnięcia!