JAK DZIEŃ KROPKI ŚWIĘTOWAŁY GRUPY Z PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 27?

Krasnale i Stokrotki

15 września Krasnale i Stokrotki świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzień Kropki jest to dzień kreatywności oraz umacniania wiary we własne siły. Na zajęciach poznaliśmy historię tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma ukryte talenty, które może odkrywać z biegiem czasu. Tego dnia wspólnymi siłami stworzyliśmy fantazyjne obrazy wykonane z kolorowych kółeczek. Bawiliśmy się przy piosence o talentach, graliśmy w Twistera oraz świetnie bawiliśmy się chustą animacyjną. Nie zabrakło także pamiątkowych zdjęć w kropkowej fotobudce z dodatkami w kropki. Tego dnia było bardzo kolorowo i radośnie.

Biedronki 

15 września przedszkolaki z grupy Biedronki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia dzieci poznały historię wyjątkowej dziewczynki o niebanalnym talencie. Dzień przebiegał na odkrywaniu własnych talentów oraz tworzeniu przepięknych obrazów.

Pszczółki 

Maluchy z grupy Pszczółki  obchodziły w czwartek swoje pierwsze przedszkolne święto – Międzynarodowy Dzień Kropki. Na zajęciach szukaliśmy kropek ukrytych w sali, na których zapisane były zadania dla dzieci, następnie przeczytaliśmy opowiadanie, jak to kropki muchomorka i biedronki postanowiły pójść na wycieczkę. Efektem końcowym Dnia Kropki były wykonane drzewa, również przy pomocy kropeczek z farbki.