DZIEŃ KROPKI W NASZYM GNIEŹDZIE

Jaskółki 

Przedszkolaki z grupy „Jaskółek” spędziły dzień na pracach artystycznych – stworzyły własne kropki na papierowych talerzykach, które ozdobiły galerię w sali, a także skomponowały pracę z papierowych „kropek”. Powstawały piękne owady, kwiaty, a także inne kropkowe prace! Podczas rozmów dzieci doszły do wniosku, że każdy z nich ma talent!

Sikorki

Sikorki z okazji Dnia Kropki wykonały kolorowe tęcze odbijane paluszkami zamoczonymi w farbie. Zadanie ma na celu uwrażliwienie dłoni dziecka, a przy okazji zawsze sprawia przedszkolakom dużo radości.

Skowronki

Skowronki rozpoczęły „Dzień Kropki” od poznania jej historii. Następnie wykorzystując plastelinę, wykonały pracę plastyczną „Sowa”, która zawisła już na szkolnym korytarzu. Dzieci spróbowały także swoich sił w „kropkowym” kodowaniu oraz trochę się poruszały w trakcie zajęć ruchowych z piłkami. Każde dziecko wykonało swoją wymarzoną kropkę w formie medalu na szyję. Na koniec Skowronki pracowały grupowo nad tematyczną kolorowanką XXL. 

Sowy

15.09.22r. grupa „Sowy” obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. W tym szczególnym dniu dzieci wykonały prace, które pobudziły ich kreatywność oraz wyobraźnię. Oglądaliśmy również film, który nauczył nas pokonywać trudności. Dzień Kropki, to dzień odwagi i zabawy oraz uśmiechu, który nie schodził dzieciom z twarzy.

Wróbelki

Najmłodsze dzieci z grupy Wróbelki brały udział w zajęciach z ‚kropkami’. Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki dzieci poznały historię małej kropki, wykonały czapki w kropki, przeliczały kropki na dużej kostce, grały w domino, tańczyły i kolorowały dużą kropkę. Wszystkie te działania miały na celu podniesienie wiedzy dzieci na temat własnych talentów i możliwości.