JAK POSZCZEGÓLNE GRUPY Z GNIAZDA ŚWIĘTOWAŁY DZIEŃ ZIEMI?

Sikorki 

Z okazji obchodów Dnia Ziemi dzieci z grupy Sikorek powtórzyły wiadomości dotyczące zasad segregowania śmieci oraz zapoznały się z Kodeksem Młodego Ekologa.  Przedszkolaki na co dzień dbają o ochronę naszej planety, nie marnując bieżącej wody, wypełniając całą powierzchnię kartki w trakcie rysowania, starają się dbać o zabawki. Podczas spacerów nie depczemy roślin, a w naszej sali sądzimy kwiaty i zioła. 

Skowronki

Dzień Ziemi w grupie Skowronków obchodzony był w piątek 21 kwietnia. Z tej okazji przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę, dowiadując się, kim jest ekolog i czym się zajmuje, jak należy dbać o naszą planetę, jak segregować śmieci i dlaczego jest to takie ważne, jak przetwarzane i ponownie wykorzystywane są odpady, a także ile czasu potrzeba, by zniknęły na skutek działania sił natury. Przedszkolaki podeszły do tematu z ogromnym zaangażowaniem, świadomi słuszności omawianego tematu. Skowronki wykonały także pracę plastyczną – dłonie obejmujące Ziemię, której przewodziło motto: „Kochamy i dbamy o naszą planetę, ponieważ jest ona w naszych rękach”.

Wróbelki

Dzieci z grupy Wróbelki w ramach obchodów Dnia Ziemi sadziły kwiaty, zbierały patyczki wokół przedszkola, a w ramach zajęć proekologicznych utrwaliły kolory koszów do segregacji odpadów oraz ich przeznaczenie. Spacer na świeżym powietrzu z „wężykiem” i emblematami Ziemi sprawił dzieciom sporo radości.