„NIEKTÓRZY LUBIĄ POEZJĘ …” – SPEKTAKL O WISŁAWIE SZYMBORSKIEJ

Rok 2023 ogłoszony został Rokiem Wisławy Szymborskiej. By uczcić pamięć o poetce i tak naprawdę zainspirować dzieci i młodzież do tworzenia własnej poezji – Grupa Artystyczna pod kierunkiem pani mgr Tamary Kokot-Małańczak przygotowała spektakl. Dzięki niemu wszyscy mogli „poznać” artystkę, w którą wcieliła się uczennica 5d – Hanna Kołt. Było zabawnie, poważnie i z przymrużeniem oka, a fragmenty z Odczytu Noblowskiego z 1996 roku na długo pozostaną w pamięci, bo mówiły o natchnieniu i roli słów „nie wiem” w twórczości każdego poety. Czy na poezję kiedyś przyjdzie moda? Tak, już przyszła, chociażby za sprawą znanej artystki sanah. Dzięki takim wykonawcom, którzy sięgają po poezję, młodzi ludzie mają szansę poznać bliżej język niezwykły, zaskakujący, ironiczny, gdzie „każde słowo się waży”. Podsumowując sens tej uroczystości, każde słowo jest ważne, a język jest żywą, rwącą rzeką, która nigdy nie pozostaje taka sama. Dlatego tak ważne jest, by dbać o jego kunszt.