PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

23 listopada uczniowie pierwszych klas zostali włączeni do grona czytelników biblioteki szkolnej. W trakcie spotkania pierwszoklasiści poznali regulamin i zasady obowiązujące w bibliotece. Rozmawialiśmy o tym, jak dbać o książki, żeby były zadbane i służyły czytelnikom przez długie lata. Uczniowie nauczyli się wypożyczać i oddawać książki. Po przyrzeczeniu i uroczystym pasowaniu, pierwszaki po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyły książki. Na pamiątkę tego spotkania wszyscy uczestnicy dostali zakładki do książek.

Nauczyciel bibliotekarz – pani Beata Domańska zaproponowała nowym czytelnikom i ich wychowawczyniom udział w bibliotecznej akcji promującej czytelnictwo „Lubię Czytać”. W „Książeczce Czytelnika” uczniowie indywidualnie będą zbierać pieczątki. Pieczątkę można otrzymać za wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem przynajmniej jednej książki. Po zebraniu dziesięciu pieczątek czytelnik otrzyma dyplom, po zabraniu kolejnych dziesięciu drobną nagrodę.

Klasa 1a

Klasa 1b

Klasa 1c