POWITANIE WIOSNY W PRZEDSZKOLU

Krasnale i Stokrotki 

Krasnale i Stokrotki wspólnie z paniami włączyły się w obchody Powitania Wiosny. Rozpoczęliśmy je już w poniedziałek, organizując w przedszkolu Dzień Uśmiechu. Tego dnia wszystkim dopisywał świetny humor, dzieci bawiły się do „Piosenki o uśmiechu”, wykonały wspólnie uśmiechnięte słońce z bibuły oraz każdy przedszkolak zrobił swoją uśmiechnięta buźkę, którą potem zabrał do domu. Kolejnego dnia, 21 marca, Krasnale i Stokrotki uroczyście powitały nową porę roku – Wiosnę i pożegnały Zimę. Barwnym korowodem wspólnie z Marzanną i Gaikiem maszerowały przed budynkiem przedszkola przy powitalnych, wiosennych utworach. Tego dnia każdy przedszkolak ubrał także dwie różne, kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Dzieci wysłuchały bajki o kolorowej skarpetce Fredzi oraz kolorowały uśmiechniętą Marcelinkę, która miała właśnie o jeden chromosom za dużo. Podsumowaniem świętowania tygodnia poświęconego Powitaniu Wiosny było założenie zielonego kącika z hodowlą różnorodnych roślin, które przedszkolaki sadziły i siały. Był to bardzo intensywny tydzień, przepełniony licznymi atrakcjami.

Pszczółki i Biedronki 

Pszczółki i Biedronki wraz z Paniami, z okazji nadejścia Wiosny, założyły swoje właśnie mini-ogródki w przedszkolu. Podczas warsztatów poznaliśmy etapy wzrastania warzyw i kwiatów, po czym wspólnie posialiśmy nasiona kwiatów oraz posadziliśmy cebulę dymkę, którą mamy nadzieję będziemy mogli zjeść za jakiś czas ze smakiem.