PRZEDSZKOLAKI Z GNIAZDA OBCHODZIŁY DZIEŃ KSIĄŻKI

Dnia 23 kwietnia obchodzimy Dzień Książki – z tej okazji grupa przedszkolna “Jaskółki” odwiedziła szkolna bibliotekę. Podczas wizyty dzieci mogły bliżej przyjrzeć się pracy bibliotekarza oraz uporządkować wiedzę na temat dbania o książki. Już od września będą mogły wypożyczyć jedną z nich jako uczniowie szkoły, dlatego ze skupieniem wysłuchali porad Pani Beaty, a także obiecali być częstymi gośćmi tego wspaniałego miejsca.

Z okazji Dni Książki dzieci z grupy Sikorek przyniosły do przedszkola swoje ulubione bajki, by wspólnie stworzyć małą bibliotekę. Przez kolejne dni Pani czytała im codziennie losowo wybraną pozycję, a  każda z nich zabierała nas w inną ciekawą podróż. 

Przedszkolaki wykonały również własne książki, zamieniając się w małych autorów. Pięknie zilustrowanym książeczkom dzieci wymyślały tytuły oraz numerowały strony. 

Odwiedziliśmy również szkolną bibliotekę, a tam nasi mali czytelnicy dowiedzieli się od Pani Beaty wielu ciekawych informacji dotyczących samego miejsca i zasad, jakie obowiązują w bibliotece.