PRZEDSZKOLAKI Z GNIAZDA UCZESTNICZYŁY W WYJAZDOWYCH WARSZTATACH EKOLOGICZNYCH

Jaskółki i Sikorki 

12 czerwca przedszkolaki z grupy Sikorek oraz Jaskółek wybrały się na wycieczkę autokarową do miejscowości Leboszowice- Młynówka, na warsztaty o tematyce ekologicznej. 

Piękna pogoda umożliwiła dzieciom skorzystanie ze wszystkich dostępnych atrakcji. Na początku zostaliśmy serdecznie przywitani, potem wzięliśmy udział w pogadance na temat drzew, zapoznawaliśmy się z nazwami roślin, które rosną na terenie wioski. W przerwie poganialiśmy za bańkami mydlanymi oraz pobawiliśmy się na placu zabaw. Największą atrakcją była przejażdżka na konikach. 

Po zabawie uczestniczyliśmy w zajęciach plastycznych – każde dziecko narysowało motyw do swojej autorskiej przypinki. Niewątpliwą atrakcją dla wszystkich przedszkolaków było wspólne zasadzenie drzewa.

To były niezapomniane chwile…

Sowy i Skowronki 

20 czerwca starszaki z grup Sowy i Skowronki wzięły udział w wycieczce do Dzidzi Wioski w Wilczej. Wycieczka obfitowała w treści edukacyjne, takie jak: ochrona środowiska, recykling i ekologia, treści plastyczne, czyli tworzenie własnoręcznie personalizowanych zapisek oraz ruchowe, które dały przedszkolakom możliwość wspaniałej zabawy i swobodnego doświadczania dostępnych atrakcji. Dzieci wzięły udział w sadzeniu drzewa iglastego – sosny, wysłuchały zajęć prowadzonych przez leśnika, grały w przeróżne gry ruchowe, bawiły się, a nawet obejrzały z bliska straż pożarną. Dzięki możliwości spędzenia całego dnia na świeżym powietrzu, a także dużej dawki świetnej zabawy, przedszkolaki wróciły do przedszkola szczęśliwe i zrelaksowane, gotowe stawić czoła ostatnim dniom roku szkolnego 2022/2023.