PSZCZÓŁKI I BIEDRONKI ŚWIĘTOWAŁY DZIEŃ DYNI

W ostatnim dniu października przedszkolaki z grupy Pszczółek i Biedronek obchodziły Dzień Dyni. Każde dziecko było pięknie ubrane w pomarańczowy kolor, a także miało „dyniowe” rekwizyty, które posłużyły podczas zabawy. Wspólnie obejrzeliśmy różne rodzaje dyń, sprawdzaliśmy ich wagę oraz wielkość, najciekawszym momentem dla dzieci była możliwość zobaczenia, dotknięcia i powąchania jej środka. Urządziliśmy nawet mały piknik, gdzie dzieci częstowały się pestkami dyni, ćwicząc obieranie ich z łupinek. Na podwórku były wielkie poszukiwania zaginionych dyń, które na szczęście zostały szybko odnalezione przez dzieci. Dynie towarzyszyły nam również w zabawie „gorąca dynia” oraz przy pracach plastycznych w obu grupach. Dzieci spędziły bardzo kreatywny czas.